Zahraniční mise » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.2.2018 •Na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu rotovali čeští vojáci vzdušných jednotek Train Assist Advise Command (TAAC-Air), kteří jsou určeni k výcviku, asistenci, poradenství a velení. Jednalo se o výměnu velení 311. letky a příslušníků leteckého poradního týmu.

V Kábulu proběhla rotace vojáků, kteří cvičí piloty a střelce Afghánských vzdušných sil

6.2.2018 •Za účelem zlepšení vzájemné spolupráce a zvýšení schopností afghánských partnerů provedla 2. četa 9. strážní roty sérii součinnostních nácviků s 3. rotou 5. praporu Afghánské národní armády. Tyto jednotky by v budoucnosti měly jezdit na patroly převážně spolu. Společný výcvik proto posloužil k seznámení vojáků, sjednocení taktických postupů a prohloubení vzájemné důvěry.

Společný výcvik 9. strážní roty a afghánských vojáků prohloubil jejich vzájemnou důvěru

5.2.2018 •Slavnostním nástupem si první únorový den připomněli 158. výročí založení jindřichohradeckého 75. pěšího pluku příslušníci 9. strážní roty na letecké základně Bagram v Afghánistánu. Při této příležitosti byli vybraní vojáci oceněni za odvedenou práci. Velitel roty s vedoucím praporčíkem také předali děkovné listy příslušníkům 2. strážní čety, kteří se nejvíce podíleli na právě ukončeném a úspěšném cyklu společného výcviku s příslušníky Afghánské národní armády.

V Afghánistánu si připomněli výročí založení předchůdce svého domovského praporu

29.1.2018 •Druhého kola volby prezidenta České republiky se zúčastnili také vojáci nasazení v zahraniční operaci na letecké základně Bagrám v Afghánistánu.

Prezidenta republiky volili i vojáci v Bagrámu. Kampaň sledovali na internetu

24.1.2018 •V úterý 23. ledna dopoledne se na afghánské základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) uskutečnil kurz preventivních požárních hlídek nazvaný Fire Warden Training. Jak název napovídá, určen byl pro vojáky, kteří jsou vyčleněni do požárních hlídek. Ty slouží k prvotní likvidaci požáru a záchraně osob až do převzetí zásahu profesionálními hasiči.

Vojáci na afghánské základně v Kábulu hasili požár. Naštěstí šlo jen o praktické cvičení

15.1.2018 •Čeští vojáci na letecké základně Bagram ve dnech 12. a 13. ledna 2018 také volili prezidenta České republiky.

V Afghánistánu volilo prezidenta 99 vojáků

4.1.2018 •Vojáci 9. strážní roty měřili své střelecké schopnosti na letecké základně Bagram v Afghánistánu

Vojáci na misi v Afghánistánu soutěžili ve střelbě. Zvládnout museli tři disciplíny

28.12.2017 •Českým vojákům nasazeným v rámci zahraniční operace na kábulské základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) nezabránilo plnění operačního úkolu v oslavě Štědrého dne. Čekaly je drobné dary a tradiční štědrovečerní tabule.

Vojáci v Kábulu oslavili Vánoce, nechyběly drobné dary ani vánoční stromeček

20.12.2017 •V úterý 19. prosince předali příslušníci 16. úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support zásilku obsahující humanitární dar místním partnerům.

Úkolové uskupení předalo humanitární zásilku určenou afghánským dětem

19.12.2017 •Bezpilotní průzkumný letoun Scan Eagle v Afghánistánu během svého působení v rámci strážních rot překonal hranici 2000 letových hodin.

Scan Eagle během působení v Afghánistánu nalétal dva tisíce letových hodin

12.12.2017 •Centrum zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč realizovalo v roce 2017 celkem sedm servisních výjezdů k jednotkám Armády ČR, které jsou nasazeny v zahraničních operacích, a jeden výjezd k provedení zákonných revizí elektrických spotřebičů a kryptografických prostředků u zahraničních pracovišť ministerstva obrany, a to v Monsu, Brunssumu, Ramsteinu, Ulmu, Ingolstadtu a Bruselu.

Agentura logistiky vyjela letos sedmkrát na servisní zásahy do misí

6.12.2017 •Většinu 10. úkolového uskupení v operaci EUTM (European Training Mission) na území Mali tvoří vojáci 131. dělostřeleckého oddílu. Ani v daleké Africe kanonýři nezapomněli na tradice a oslavili svátek svojí patronky svaté Barbory.

Desáté úkolové uskupení si v Mali připomnělo svátek sv. Barbory

4.12.2017 •Při slavnostním ceremoniálu předání a převzetí operačního úkolu mezi velitelstvím 15. a 16. úkolového uskupení Armády České republiky v operaci Resolute Support (Rozhodná podpora) ve čtvrtek 30. listopadu ukončil svoji operační činnost také český polní chirurgický tým, který od roku 2011 působil ve francouzské a poté v americké vojenské nemocnici v Kábulu.

Střídání kontingentu v Kábulu, polní chirurgický tým ukončil svoji činnost

20.11.2017 •Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany se podíleli na výcviku příslušníků ozbrojených sil Jordánska. Na základně nedaleko Ammánu připravovali specialisty chemického vojska. Ve stejném okamžiku jordánská armáda vyslala skupinu deseti tamějších specialistů do ČR k absolvování zdokonalovacího výcviku.

Čeští chemici cvičili své jordánské kolegy v Ammánu i v České republice

1.11.2017 •Ani v dalekém Mali vojáci AČR nezapomněli na 99. narozeniny své vlasti a odkaz předků jak v občanské tak i vojenské statečnosti důstojně oslavili spolu s kolegy zahraničních armád.

Vojáci v Mali oslavili 99 let vzniku republiky

30.10.2017 •Den vzniku samostatného československého státu, od něhož letos uplynulo 99 let, oslavovali lidé nejen v České republice. Na významné výročí nezapomněli ani vojáci, kteří slouží v Kábulu a Bagrámu.

Oslavy 99. výročí vzniku Československa si připomněli vojáci v Kábulu i Bagrámu

24.10.2017 •Ani čeští vojáci, kteří slouží v zahraničních operacích, nepřišli o možnost zúčastnit se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pro příslušníky Armády České republiky platí ve vztahu k uplatnění volebního práva stejná pravidla jako v případě ostatních českých občanů, kteří se v době voleb nacházejí v zahraničí.

Do Poslanecké sněmovny volili i čeští vojáci, kteří teď působí v Afghánistánu i v Kosovu

19.10.2017 •Nočním pochodem na šest kilometrů vojáci ze Skupiny ochrany 22. AAT AAT (AAT - Air Advisory Team - Letecký poradní tým) Úkolového uskupení AČR mise Resolute Support podpořili desátníka L. R., příslušníka 21. AAT, který několik dní po návratu ze zahraniční operace tragicky zahynul při dopravní nehodě.

V Afghánistánu si připomněli památku kolegy, který zahynul při dopravní nehodě

18.10.2017 •Čeští vojáci potěšili v úterý 17. října děti ze základní školy v Bamaku. Předali jim školní pomůcky a hračky, které shromáždily děti z České republiky. Sbírku uspořádalo občanské hnutí Stonožka.

Stonožka prostřednictvím vojáků v misi potěšila děti na základní škole v Bamaku

13.10.2017 •Ve středu 11. října ukončili vojáci 8. strážní roty, jejíž jádro tvořili příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje, plnění operačního úkolu v afghánské provincii Parwan a předali ho svým nástupcům 9. strážní rotě, jejíž základ tvoří vojáci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce.

Devátá strážní rota vystřídala osmou na afghánské základně Bagrám

Zobrazena stránka 1 z 43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>