Zahraniční mise » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

14.2.2017 •V pátek 10. února se na základně HKIA v Kábulu uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání operačního úkolu mezi 18. a 19. polním chirurgickým týmem a rozloučení s příslušníky 4. zastoupení Armády ČR na velitelství mise Resolute Support. Za přítomnosti významných zahraničních hostů byli vojáci oceněni pamětními medailemi úkolového uskupení a medailemi NATO.

V Afghánistánu se vystřídala zdravotnická jednotka i čeští vojáci na velitelství mise

10.2.2017 •Ve čtvrtek 9. února převzal velení 311. letecké expediční a poradní letky na základně HKIA v Kábulu další český velitel, major Jiří Chrobák. Navazuje tak na tradici českého řízení společných výcvikových aktivit pěti národů.

Letecká poradní jednotka v Kábulu pokračuje pod českým velením

7.2.2017 •Příslušníci 18. polního chirurgického týmu (PCHT) pravidelně cvičí s vojáky, kteří absolvovali kurz poskytování první pomoci v boji (Combat Life Savers - CLS). Během výcviku si tak vojáci 14. Úkolového uskupení opakují a rozšiřují zdravotnické znalosti a dovednosti ve své odbornosti.

Absolventi kurzu CLS si i v Afghánistánu doplňují znalosti

2.2.2017 •Dne 1. února navštívili český letecký poradní tým (LPT) v iráckém Baládu vysoce postavení příslušníci koaličních sil - generálmajor Rupert Jones, zástupce velitele koaličních sil pro strategii a podporu, a brigádní generál Matthew C. Isler, zástupce velitele koaličních sil pro letecké operace.

Představitelé koaličních sil navštívili české letce v Iráku

1.2.2017 •Končící úkolové uskupení Task Force Tiger, určené k ochraně a obraně vnitřního a vnějšího perimetru základny Bagrám, se dne 27. ledna rozloučilo s českými vojáky a zároveň je dekorovalo za odvedenou práci.

Příslušníci Task Force Tiger ocenili české vojáky

30.1.2017 •„Strážní andělé“ z 20. leteckého poradního týmu 14. úkolového uskupení mise Resolute Support podnikli v měsíci lednu několik rekognoskačních jízd v prostoru hlavního města Kábulu.

Guardian Angels rekognoskují prostor Kábulu

24.1.2017 •Jsou to již více než tři měsíce, co vojáci 7. strážní roty vkročili na půdu afghánského letiště Bagrám. Za tu dobu jednotka odvedla kus práce – mimo jiné absolvovala 220 patrol v přiděleném prostoru odpovědnosti a další bezpečnostní operace uvnitř základny.

7. strážní rota sklízí úspěchy: odhaluje skryté výbušniny a nachází drogy

17.1.2017 •MASCAL. Anglická zkratka odkazující k hromadnému příjmu raněných může mít i další význam: Je zkouškou profesionality, racionálního rozhodování, práce pod extrémním tlakem a stresem, ale také nemilosrdnou prověrkou připravenosti zdravotnického personálu, při níž se neodpouští chyby.

Čeští zdravotníci zachraňovali irácké vojáky při hromadném příjmu

9.1.2017 •Praporčice Petra B. pracuje jako instrumentářka 18. českého polního chirurgického týmu, který je součástí americké polní nemocnice ROLE 2 na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v afghánském Kábulu. Úkolem vojenské nemocnice je poskytovat specializovanou chirurgickou péči na úrovni ROLE 2, provádět odbornou činnost v oboru resuscitativní chirurgie, anesteziologie, pooperační péče a zdravotnického odsunu v prostoru základny.

„Věř, běž, dokážeš!“ je moto praporčice Petry B. nasazené v Kábulu

2.1.2017 •Dveře do budovy ROLE 2 se rozráží. Na nosítkách je raněný spojenecký voják. „Pacient s průstřelem stehna,“ hlásí americký zdravotník. Český tým začíná pracovat. Hlavní lékař stojí u hlavy pacienta a v rychlém sledu udílí pokyny. Kontrola tlaku, tepu, životních funkcí.

Armádní lékaři v Iráku v akci: Příjem vážně raněných nejdřív nanečisto, pak i naostro

27.12.2016 •Tak trochu jiné Vánoce prožili příslušníci Armády ČR působící v zahraničních operacích na území Afghánistánu či Iráku. Oslavy svátků se totiž odvíjely od možností a operačních úkolů jednotek.

Vánoce v misi oslavili vojáci českým bramborovým salátem i afghánským chlebem

22.12.2016 •V úterý 20. prosince ocenil české vojáky - příslušníky Nasaditelného komunikačního modulu DCM–B (Deployable Communication Module) - medailemi Non-Article 5 generálmajor Walter Huhn, velitel sekce komunikačních technologií a kyberbezpečnosti v NATO. Specialisté z Lipníka nad Bečvou tak byli vyznamenáni za službu v misi Resolute Support v Afghánistánu.

Čeští specialisté obdrželi v Kábulu medaile NATO

22.12.2016 •V Afghánistánu, Mali, Iráku, na Sinaji, Balkánu a v dalších krizových oblastech stráví letošní Vánoce a příchod nového roku 2017 na 400 českých vojáků. Ani o svátcích se nemůže zastavit plnění operačního úkolu. Pro většinu z nich tak budou nadcházející dny spojeny především s běžnými každodenními úkoly jako je patrolovaní, příprava a údržba techniky či práce ve štábech.

Letošní vánoce stráví v zahraničí na 400 českých vojáků

19.12.2016 •Za touto zdánlivě prostou a vojensky strohou větou se ovšem skrývá náročná příprava, plánování a nezřídka i zásadní profesní a osobní rozhodnutí. To dobře zná každý příslušník Armády České republiky, který se připravoval na nasazení v zahraničí.

K plnění úkolu připraveni, oznámili polní chirurgové v Iráku

19.12.2016 •Služba vojáků 8. jednotky výcviková mise EU (EUTM) v Mali se přehoupla do druhé poloviny. Mohlo by se zdát, že plnění úkolů se stalo běžnou rutinou, ale opak je pravdou.

Čeští vojáci v Mali již tři měsíce plní operační úkol

16.12.2016 •„Není lehké to popsat, ale cítím velkou hrdost. Hrdost na Českou republiku a schopnosti těch, co tento letoun zkonstruovali a vyrobili a zároveň hrdost na naše vojáky, kteří jsou zde v Iráku, aby pomohli s jeho zvládnutím a nasazením v boji proti Da´esh,“ řekl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář na ploše letiště Balád zatímco za jeho zády právě rolovala na start k ostrému bojovému letu nad oblast Mosulu dvojice letounů L-159 ALCA Iráckých vzdušných sil. Každý z letounů byl v tu chvíli vyzbrojen dvojicí 500liberních bomb a přídavnými palivovými nádržemi pod křídly.

Dvojice L-159 ALCA odstartovala k bojovému letu nad Mosul

15.12.2016 •V prostoru afghánské základny HKIA se uskutečnil výcvik v řidičské přípravě skupiny ochrany 20. leteckého poradního týmu. Jednotku nazývanou „strážní andělé“ - Guardian Angels - tvoří vojáci z roty ochrany náměšťské 22. základny vrtulníkového letectva.

Strážní andělé nacvičovali řízení vozidel v krizových situacích

15.12.2016 •V měsíci listopadu se v provincii Parwán uskutečnila vědomostní soutěž, do níž se zapojilo na 1 600 studentů ze 45 škol. V úterý 6. prosince v hlavním městě provincie Charikaru obdrželi vítězové během slavnostního ceremoniálu hodnotné ceny, které jim výrazně pomohou v dalším studiu.

7. strážní rota BAF podpořila vědomostní soutěž pro afghánské studenty

14.12.2016 •V české dílně na základně HKIA v Kábulu (Hamid Karzai International Airport) se uskutečnil 10. prosince parkový den, kdy byla všechna užívaná vozidla pečlivě zkontrolována, vyčištěna a opravena.

 I v misi se musí vojáci starat o armádní techniku

5.12.2016 •V neděli 4. prosince předala na letecké základně Balad v Iráku první jednotka leteckého poradního týmu operační úkol svým nástupcům. Úkolem českých vojáků 2. jednotky bude rovněž vycvičit létající a pozemní personál iráckých vzdušných sil na letoun L-159. Symbolické předání velení se uskutečnilo na slavnostním nástupu za účasti velitele Vzdušných sil Iráku a dalších významných hostů.

První letecký poradní tým ukončil své působení v Iráku

Zobrazena stránka 1 z 39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>