Zahraniční mise » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

22.3.2017 •Byly tři hodiny ráno, když konečně příslušníci českého Polního chirurgického týmu v Iráku opustili operační sál. Za sebou měli dvouhodinovou náročnou operaci, při níž zachránili život raněnému iráckému vojákovi. Jen pár hodin poté podávají hlášení přímo náčelníkovi Generálního štábu AČR armádnímu generálu Josefu Bečvářovi, který za nimi do Iráku přiletěl ve středu 22. března.

Obětmi bojů s Daesh v Iráku jsou nejen vojáci, ale i děti

17.3.2017 •Primárním úkolem strážní roty na základně Bagrám v provinci Parwan je provádět bezpečnostní opatření v prostoru odpovědnosti s cílem zamezit nepřátelským aktivitám namířeným proti základně. Tato opatření provádí rota ve spolupráci s příslušníky místních bezpečnostních sil a koaličními partnery. Při této kooperaci hrají klíčovou roli především vojáci Afghánské národní armády, proto 7. strážní rota navázala na předchozí roty a pokračuje také ve společném výcviku s těmito jednotkami.

7. strážní rota spolupracuje s afghánskými vojáky

14.3.2017 •V sobotu 11. března se na kábulské základně v Afghánistánu uskutečnil slavnostní nástup ke Dni přístupu České republiky k severoatlantické smlouvě. Během ceremoniálu převzali příslušníci 14. úkolového uskupení a 20. leteckého poradního týmu medaile NATO Non Article 5 za službu v misi Resolute Support.

Vojáci v Kábulu si připomněli 18 let v Severoatlantické alianci

14.3.2017 •Slavnostní nástup jednotek českých úkolových uskupení výcvikové mise Evropské unie v MALI se uskutečnil v Bamaku v pondělí 13. března. Při této příležitosti převzali vojáci 9. úkolového uskupení za účasti honorárního konzula České republiky v Mali Tiécoura Kané operační úkol od svých předchůdců.

Příslušníci výcvikové mise EU v MALI si předali operační úkol

7.3.2017 •Posláním armádních chirurgických týmů v zahraničních misích je zpravidla urgentní medicína včetně léčby traumatických poranění. Aby byla tato zdravotnická péče poskytována v co nejlepší kvalitě a standardu, musí být nemocnice náležitě materiálně a personálně vybavena. To platí i pro polní chirurgický tým v Iráku.

Chodící krevní banka pomůže polním chirurgům v Iráku

27.2.2017 •Při příležitosti udělení medailí Non Article 5 NATO se na základně Bagrám konal 24. února slavnostní nástup příslušníků 7. strážní roty. Vojáci byli oceněni za službu na území Afghánistánu v rámci operace Resolute Support.

Vojáci 7. strážní roty byli dekorováni medailemi Non Article 5

14.2.2017 •V pátek 10. února se na základně HKIA v Kábulu uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání operačního úkolu mezi 18. a 19. polním chirurgickým týmem a rozloučení s příslušníky 4. zastoupení Armády ČR na velitelství mise Resolute Support. Za přítomnosti významných zahraničních hostů byli vojáci oceněni pamětními medailemi úkolového uskupení a medailemi NATO.

V Afghánistánu se vystřídala zdravotnická jednotka i čeští vojáci na velitelství mise

10.2.2017 •Ve čtvrtek 9. února převzal velení 311. letecké expediční a poradní letky na základně HKIA v Kábulu další český velitel, major Jiří Chrobák. Navazuje tak na tradici českého řízení společných výcvikových aktivit pěti národů.

Letecká poradní jednotka v Kábulu pokračuje pod českým velením

7.2.2017 •Příslušníci 18. polního chirurgického týmu (PCHT) pravidelně cvičí s vojáky, kteří absolvovali kurz poskytování první pomoci v boji (Combat Life Savers - CLS). Během výcviku si tak vojáci 14. Úkolového uskupení opakují a rozšiřují zdravotnické znalosti a dovednosti ve své odbornosti.

Absolventi kurzu CLS si i v Afghánistánu doplňují znalosti

2.2.2017 •Dne 1. února navštívili český letecký poradní tým (LPT) v iráckém Baládu vysoce postavení příslušníci koaličních sil - generálmajor Rupert Jones, zástupce velitele koaličních sil pro strategii a podporu, a brigádní generál Matthew C. Isler, zástupce velitele koaličních sil pro letecké operace.

Představitelé koaličních sil navštívili české letce v Iráku

1.2.2017 •Končící úkolové uskupení Task Force Tiger, určené k ochraně a obraně vnitřního a vnějšího perimetru základny Bagrám, se dne 27. ledna rozloučilo s českými vojáky a zároveň je dekorovalo za odvedenou práci.

Příslušníci Task Force Tiger ocenili české vojáky

30.1.2017 •„Strážní andělé“ z 20. leteckého poradního týmu 14. úkolového uskupení mise Resolute Support podnikli v měsíci lednu několik rekognoskačních jízd v prostoru hlavního města Kábulu.

Guardian Angels rekognoskují prostor Kábulu

24.1.2017 •Jsou to již více než tři měsíce, co vojáci 7. strážní roty vkročili na půdu afghánského letiště Bagrám. Za tu dobu jednotka odvedla kus práce – mimo jiné absolvovala 220 patrol v přiděleném prostoru odpovědnosti a další bezpečnostní operace uvnitř základny.

7. strážní rota sklízí úspěchy: odhaluje skryté výbušniny a nachází drogy

17.1.2017 •MASCAL. Anglická zkratka odkazující k hromadnému příjmu raněných může mít i další význam: Je zkouškou profesionality, racionálního rozhodování, práce pod extrémním tlakem a stresem, ale také nemilosrdnou prověrkou připravenosti zdravotnického personálu, při níž se neodpouští chyby.

Čeští zdravotníci zachraňovali irácké vojáky při hromadném příjmu

9.1.2017 •Praporčice Petra B. pracuje jako instrumentářka 18. českého polního chirurgického týmu, který je součástí americké polní nemocnice ROLE 2 na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v afghánském Kábulu. Úkolem vojenské nemocnice je poskytovat specializovanou chirurgickou péči na úrovni ROLE 2, provádět odbornou činnost v oboru resuscitativní chirurgie, anesteziologie, pooperační péče a zdravotnického odsunu v prostoru základny.

„Věř, běž, dokážeš!“ je moto praporčice Petry B. nasazené v Kábulu

2.1.2017 •Dveře do budovy ROLE 2 se rozráží. Na nosítkách je raněný spojenecký voják. „Pacient s průstřelem stehna,“ hlásí americký zdravotník. Český tým začíná pracovat. Hlavní lékař stojí u hlavy pacienta a v rychlém sledu udílí pokyny. Kontrola tlaku, tepu, životních funkcí.

Armádní lékaři v Iráku v akci: Příjem vážně raněných nejdřív nanečisto, pak i naostro

27.12.2016 •Tak trochu jiné Vánoce prožili příslušníci Armády ČR působící v zahraničních operacích na území Afghánistánu či Iráku. Oslavy svátků se totiž odvíjely od možností a operačních úkolů jednotek.

Vánoce v misi oslavili vojáci českým bramborovým salátem i afghánským chlebem

22.12.2016 •V úterý 20. prosince ocenil české vojáky - příslušníky Nasaditelného komunikačního modulu DCM–B (Deployable Communication Module) - medailemi Non-Article 5 generálmajor Walter Huhn, velitel sekce komunikačních technologií a kyberbezpečnosti v NATO. Specialisté z Lipníka nad Bečvou tak byli vyznamenáni za službu v misi Resolute Support v Afghánistánu.

Čeští specialisté obdrželi v Kábulu medaile NATO

22.12.2016 •V Afghánistánu, Mali, Iráku, na Sinaji, Balkánu a v dalších krizových oblastech stráví letošní Vánoce a příchod nového roku 2017 na 400 českých vojáků. Ani o svátcích se nemůže zastavit plnění operačního úkolu. Pro většinu z nich tak budou nadcházející dny spojeny především s běžnými každodenními úkoly jako je patrolovaní, příprava a údržba techniky či práce ve štábech.

Letošní vánoce stráví v zahraničí na 400 českých vojáků

19.12.2016 •Za touto zdánlivě prostou a vojensky strohou větou se ovšem skrývá náročná příprava, plánování a nezřídka i zásadní profesní a osobní rozhodnutí. To dobře zná každý příslušník Armády České republiky, který se připravoval na nasazení v zahraničí.

K plnění úkolu připraveni, oznámili polní chirurgové v Iráku

Zobrazena stránka 1 z 40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>