Zahraniční mise » Informační servis » Zpravodajství » Agentura logistiky vyjela letos sedmkrát na servisní zásahy do misí

Agentura logistiky vyjela letos sedmkrát na servisní zásahy do misí

12.12.2017 • Centrum zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč realizovalo v roce 2017 celkem sedm servisních výjezdů k jednotkám Armády ČR, které jsou nasazeny v zahraničních operacích, a jeden výjezd k provedení zákonných revizí elektrických spotřebičů a kryptografických prostředků u zahraničních pracovišť ministerstva obrany, a to v Monsu, Brunssumu, Ramsteinu, Ulmu, Ingolstadtu a Bruselu.

Mali-práce na zbraních
Mali-práce na zbraních

Novinkou byl výjezd servisní skupiny specialistů z centra k 15. úkolovému uskupení AČR na území Afghánistánu, kdy na základnách v Kábulu a Bagrámu provedli pod vedením velitele skupiny prap. Pavla Soldána rekonstrukci rozvodů elektrické energie staré budovy národního podpůrného prvku (tzv. OldNSE), dílen a zdravotnického kontejneru.

V Iráku se specialisté z centra zaměřili na servisní práce u 4. leteckého poradního týmu, kdy dle vyjádření velitele skupiny prap. Pavla Bednáře provedli preventivní profylaktické prohlídky zbraní, prohlídky a opravy optických přístrojů, revize elektrických zařízení a jejich příslušenství.

Pomohli i jinečtí dělostřelci

Standardně, jako v každém roce, provedli servisní práce na technice, která je nasazena v EUTM v Mali. V rámci 10. úkolového uskupení AČR provedli údržbu vozidel Iveco, Kajman a Tatra. Jak upřesnil kpt. Martin Dostál, zkontrolovali veškerou techniku, dále se zaměřili na servis zbraní, spojovacích prostředků, a to včetně revize elektro.

„Překonat náročné klimatické podmínky v místě provádění prací a absenci dílenských prostorů se podařilo i díky vstřícnému přístupu vojáků jineckého dělostřeleckého oddílu, kteří tvoří jádro 10. úkolového uskupení AČR,“ dodal kapitán Dostál.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Afghánistán-práce na rozvodech Afghánistán-práce na rozvodech Afghánistán-práce na rozvodech
  • Irák-práce na čerpadle Irák-práce na čerpadle Irák-práce na čerpadle
  • Irák-práce na rozvodech Irák-práce na rozvodech Irák-práce na rozvodech
  • Irák-práce na rozvodní skříni Irák-práce na rozvodní skříni Irák-práce na rozvodní skříni
  • Mali-práce na vozidlech Mali-práce na vozidlech Mali-práce na vozidlech
  • Mali-práce na technice Mali-práce na technice Mali-práce na technice
  • Mali-práce na zbraních Mali-práce na zbraních Mali-práce na zbraních

Autor: Štefan Fabuš