Zahraniční mise » Aktuální mise » Afghánistán (Resolute Support) » Zpravodajství z mise » Vojáci 7. strážní roty byli dekorováni medailemi Non Article 5

Vojáci 7. strážní roty byli dekorováni medailemi Non Article 5

27.2.2017 • Při příležitosti udělení medailí Non Article 5 NATO se na základně Bagrám konal 24. února slavnostní nástup příslušníků 7. strážní roty. Vojáci byli oceněni za službu na území Afghánistánu v rámci operace Resolute Support.

 Non-Article 5 NATO Medal
Non-Article 5 NATO Medal

„Ohlédnu-li se zpět za naším dosavadním působením, vidím řadu větších i menších úspěchů. Naše 7. rotace strážní roty je naprosto unikátní v množství a rozmanitosti plněných úkolů. Toto samozřejmě klade nároky jak na štáb roty, tak na strážní čety. Rozhodl jsem se proto dnes udělit také několik písemných pochval za vaši dosavadní píli a nasazení,“ řekl v úvodu ceremonie vojákům velitel roty kapitán Petr Vítek.

Následně se ujal slova jeden z hostů, velitel 14. úkolového uskupení plukovník Gabriel Kovács. „Jsem velice potěšen, že mohu sdílet tyto slavnostní okamžiky s vámi. Za pár dní si připomeneme již 18. výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance. Mise Resolute Support je v současnosti největší operací NATO. Účastí v ní přispíváte k bezpečnosti všech obyvatel ČR a tím i vašich blízkých, kteří jsou na vás právem hrdí. Medaile, kterou obdržíte, je vyjádřením ocenění a poděkování velení Severoatlantické aliance za váš přínos k bezpečnosti členských států. Buďte hrdí na dobrou práci, kterou zde odvádíte. Děkuji vám za pozitivní přístup a za vzornou reprezentaci Armády České republiky,“ pronesl plukovník Kovács.

Velitel roty předal 16 vojákům písemné pochvaly za vzorné plnění úkolů. Velitel úkolového uskupení následně ocenil pět příslušníků roty za profesionální přístup při spolupráci s nadřízeným stupněm. Následně vyznamenal nadrotmistryni Erin C. Bush medailí Za službu v zahraničí, udělenou ministrem obrany ČR. Pamětní minci z jeho rukou obdržela podplukovnice Deborah A. Sands. Obě americké vojákyně byly oceněny za obětavou spolupráci při organizování urgentní letecké přepravy příslušníků strážní roty do České republiky.

Pozvání na významnou akci přijali i velitel nadřízeného stupně Task Force Spartan podplukovník Phillips s vrchním praporčíkem Garnerem a dalšími vojáky. Společně s hlavními představiteli Task Force Lion dekorovali příslušníky strážní roty medailemi NATO. Jeden ze specialistů roty získal od podplukovníka Phillipse osobní minci Task Force Spartan.

Průměrné hodnocení (8 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  •  Proslov velitele 7. strážní roty kapitána Petra Vítka Proslov velitele 7. strážní roty kapitána Petra Vítka Proslov velitele 7. strážní…
  •  Udělení písemných pochval Udělení písemných pochval Udělení písemných pochval
  •  Dekorování medailemi NATO Non-Article 5 Dekorování medailemi NATO Non-Article 5 Dekorování medailemi NATO…
  •  Dekorování medailemi NATO Non-Article 5 Dekorování medailemi NATO Non-Article 5 Dekorování medailemi NATO…
  •  Podplukovník Phillips při předání mince TF Spartan Podplukovník Phillips při předání mince TF Spartan Podplukovník Phillips při…

Autor: rotmistryně Lucie Gallová, tiskový a informační pracovník 7. strážní roty BAF