Zahraniční mise » Aktuální mise » Mali » Zpravodajství mise » Čeští instruktoři cvičili vojáky v malijské Sikassu

Čeští instruktoři cvičili vojáky v malijské Sikassu

8.8.2017 • Instruktoři 9. úkolového uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie (EUTM) v africkém Mali jsou zařazováni také do výjezdových výcvikových týmů.

Výcvik ve střelbě z ručních zbraní.
Výcvik ve střelbě z ručních zbraní.

Ve druhé polovině svého nasazení byli dva čeští instruktoři zařazeni do kombinovaného mobilního poradního a výcvikového týmu s označením CMATT 4 (Combined Mobile Advisory Training Team). Na tři týdny opustili domovskou základnu v Koulikouru a přesunuli se do přes pět set kilometrů vzdáleného regionu Sikasso.

Týmy tvořené irskými, slovinskými, švédskými, belgickými, britskými a českými instruktory zdokonalovaly malijské vojáky v taktice na úrovni družstva a čety, ve zdravotní přípravě a problematice ochrany před improvizovanými výbušnými prostředky.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Dopoledne se uskutečnila teoretická část výcviku a odpoledne si pak vojáci procvičovali získané znalosti. Dopoledne se uskutečnila teoretická část výcviku a odpoledne si pak vojáci procvičovali získané znalosti. Dopoledne se uskutečnila…
  • Výcvik ve střelbě z ručních zbraní. Výcvik ve střelbě z ručních zbraní. Výcvik ve střelbě z ručních…
  • Vzhledem k vybavenosti musí vojáci umět improvizovat. Vzhledem k vybavenosti musí vojáci umět improvizovat. Vzhledem k vybavenosti musí…

Autor: 9. úkolové uskupení AČR v EUTM Mali