Zahraniční mise » Aktuální mise » Irák » Zpravodajství » Učebny, v nichž chemici vzdělávají irácké vojáky, jsou pod kontrolou ochranného týmu

Učebny, v nichž chemici vzdělávají irácké vojáky, jsou pod kontrolou ochranného týmu

23.4.2018 • Čeští chemici v Iráku už dva měsíce školí irácké chemické specialisty na základně Al Taji v pokročilých technikách ochrany proti zbraním hromadného ničení. Výcviková jednotka chemického vojska není příliš velká a v oblasti fyzické ochrany je odkázaná především na svoje příslušníky a jejich schopnosti. I chemici tak musí být v první řadě vojáci, až pak specialisté.

Ostrá střelba z vozidla za jízdy
Ostrá střelba z vozidla za jízdy

Součástí jednotky jsou i příslušníci, kteří jsou zodpovědní za její ochranu a obranu. Během výuky působí především jako ochranka lektorů a musí sledovat okolí výukových prostor. Jejich práce rozhodně nepatří mezi jednoduché. Ochrana vyžaduje nepřetržité sledování okolí budovy a prostorů, kde výuka probíhá, a to včetně učebny. I teď, kdy dosahují denní teploty více než 35 °C, nesmí příslušníci ochranky polevit.

„Ochranu provádíme v plné balistické ochraně a plně vyzbrojení. Moc dobře si uvědomujeme, že kluci vkládají svoji bezpečnost i svůj život do našich rukou,“ popsal průběh fyzické ochrany lektorů nadrotmistr F.M.

Jednotka nepolevuje ani ve střeleckém výcviku. Střelby jednotky jsou díky zručným a zodpovědným instruktorům uzpůsobeny na místní podmínky. Příslušníci jednotky, a obzvláště ochranného týmu, tak mají skvělou příležitost pilovat k dokonalosti techniku střelby vleže, jednoruč, za chůze nebo za jízdy z vozidla. Zkušenosti z těchto střeleb jsou neocenitelné a příslušníci jednotky je mohou v budoucnu předat svým nástupcům a kolegům doma u mateřských jednotek.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Střelecký nácvik jednotky ve střelbě za chůze Střelecký nácvik jednotky ve střelbě za chůze Střelecký nácvik jednotky ve…
  • Nácvik střelby z vozidla Nácvik střelby z vozidla Nácvik střelby z vozidla
  • Ostrá střelba z vozidla za jízdy Ostrá střelba z vozidla za jízdy Ostrá střelba z vozidla za jízdy


Chemici vzdělávají irácké vojáky
Autor: J. Horníček
Nahrává se přehrávač videa ...

Autor: nadporučík J. K.