Zahraniční mise » Aktuální mise » BiH (EUFOR - Althea) » Bosna a Hercegovina (Althea - EUFOR)

Bosna a Hercegovina (Althea - EUFOR)

Cílem operace Althea je zachovat bezpečí a mír, ale mise má také přispět k většímu pokroku Bosny a Hercegoviny na cestě k evropské integraci a k potírání korupce a organizovaného zločinu.

Vlajka Evropské unie

Operace Evropské unie EUFOR v Bosně a Hercegovině - Althea

14. skupina AČR - HQ EUFOR

Evropská unie převzala odpovědnost za mírovou mnohonárodní operaci na území Bosny a Hercegoviny od sil NATO dne 2. prosince 2004.

Bosna a Hercegovina

Příslušníci Armády České republiky se od června 2010 vysláním dvou důstojníků do Velitelství EUFOR v Sarajevu znovu zapojili do mnohonárodní mírové operace Evropské unie na území Bosny a Hercegoviny. Předchozí činnost našich vojáků v této misi byla ukončena v červnu 2008.

 

 

Althea

Od 5. prosince 2016 působí příslušníci Armády České republiky EUFOR v operaci Althea pod velením kapitána Ing. Michala Tkadlece  ze základny Butmir v Sarajevu. Velitel zastává pozici staršího důstojníka řízení skladování zbraní a munice a kapitán Ing. Martin Zelenka je na pozici specialisty na zbraně hromadného ničení. Svojí činností se přímo podílejí na výcviku a rozvoji schopností Ozbrojených sil Bosny a Hercegoviny.

Vlastní stránky mise Althea:


3. dubna 2017


Fotogalerie
  • Vstupní ceremoniál - zleva: velvyslanec ČR v BiH Tomáš Szunyog, velitel operace Althea generálmajor Bernhard Bair, major Jiří Hanke Vstupní ceremoniál - zleva: velvyslanec ČR v BiH Tomáš Szunyog, velitel operace Althea generálmajor Bernhard Bair, major Jiří Hanke Vstupní ceremoniál - zleva:…
  • Major Jiří Hanke předává českou vlajku ke vztyčení na velitelství sil EUFOR - Althea v Sarajevu Major Jiří Hanke předává českou vlajku ke vztyčení na velitelství sil EUFOR - Althea v Sarajevu Major Jiří Hanke předává…