Vojáci v Kábulu z obrázků od českých dětí vytvořili výstavu ve společné místnosti

Autor: nadporučík Radim Pekař, pověřený tiskový a informační důstojník 16. úkolového uskupení

Příslušníci armády nasazení v zahraničních operacích velmi oceňují podporu svých rodin a spoluobčanů z České republiky. Jednou z forem podpory veřejnosti jsou obrázky od dětí, které jim do zahraničí čas od času posílají různé organizace. V Kábulu se jich už shromáždila celá řada, dosud však chyběla jejich reprezentativní výstava.

Vojáci z Kábulu děkují českým dětem

Autorem myšlenky vytvořit z obrázků dětí důstojnou výstavu je vrchní praporčík 16. úkolového uskupení nadpraporčík M. M. Své pohnutky vysvětlil takto: „Stálá výstava má být projevem poděkování šikovným dětem za jejich výtvory. Právě díky nim se z ponurého prostoru stala ozářená místnost plná energie.“

Zarámované obrázky se nacházejí ve společné místnosti, kterou využívají nejen všichni příslušníci současného velitelství úkolového uskupení, ale i další vojáci. Kromě multifunkčních zařízení ke kopírování a tisku zde používají telefonické a internetové připojení ke spojení se svými rodinami. Výstava jim nyní chvíle strávené v tomto společném prostoru zpříjemňuje.

„Z obrázků cítím teplo domova, připomínají mi mého syna. Navíc mám velkou radost, když děti pracují na výtvorech s vojenskou tématikou. Nejde přece o žádnou propagaci násilí, ale o poctu vojákům, zejména těm, kteří v minulosti padli za naši vlast. Nesmíme zapomínat, že náš současný mír, bezpečí, blahobyt, to všechno je vykoupeno krví našich předků,“ konstatoval kapitán M. K.