Střeleckou soutěž na Bagrámu spojili se sbírkou, která má pomoci rodinám tří padlých vojáků

Autor: Pověřený tiskový a informační důstojník 10. strážní roty BAF nadporučík Daniel Píša

Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.

Soutěž byla složena z pěti střeleckých položek, kdy první dvě byly zaměřeny zejména na individuální střelecké dovednosti a pohyb se zbraní a další tři na týmovou spolupráci a vojenské dovednosti spojené se střelbou.

Z měření sil nakonec vzešly tři nejlepší týmy a tři nejlepší jednotlivci. Mezi týmy se jako první a druzí umístily dvojice z 10. strážní roty, na třetím místě skončil americký tým. V jednotlivcích měli Češi zastoupení na prvním a třetím místě a na druhé pozici se umístil jejich americký kolega.

„Nešlo o to, který tým či jednotlivec skončil na prvním či posledním místě. Hlavním úmyslem bylo připomenout si všechny naše padlé kamarády a upevnit již tak velice dobré vztahy s našimi koaličními partnery. Vše se uskutečnilo velice profesionálně, v přátelské atmosféře a za dodržení veškerých bezpečnostních zásad,“ zhodnotil velitel roty kapitán Viktor Patia. Dodal, že všichni vojáci jsou velice dobrými střelci a že realizační tým soutěž kvalitně připravil.