Památku vojáků, kteří před třemi roky padli v Afghánistánu, uctili střeleckou soutěží

Autor: 8. strážní rota Bagram

Příslušníci 8. strážní roty působící na mnohonárodnostní základně v Bagramu uspořádali 13. července střeleckou soutěž k uctění památky českých vojáků, kteří zemřeli v důsledku sebevražedného útoku Talibanu. Ten se odehrál 8. července 2014 v provincii Parwan. Při tomto útoku zemřeli čtyři čeští vojáci na místě incidentu a jeden následkům zranění podlehl v nemocnici v České republice.

Střelecká soutěž k uctění památky pěti českých vojáků, kteří před třemi roky padli v Afghánistánu

Do soutěže se přihlásilo celkem 18 tříčlenných družstev. Mezi týmy z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Polska, USA a Česka, nechyběl ani tým civilních kontraktorů společnosti REED, která se podílí na zabezpečení ochrany základny.

Slavnostního zahájení se ujal velitel 15. úkolového uskupení plk. gšt. Ing. Daniel Zlatník, který rovněž v závěru pogratuloval vítězům a osobně předal ceny a účastnické listy. V celkovém pořadí skončila česká družstva na prvním a druhém místě a třetí místo obsadili příslušníci americké námořní pěchoty.

„Byla to opravdu hodně náročná a dobře zorganizovaná soutěž. Nečekal jsem takovou variabilitu střelby a manévru. Organizováním této soutěže, ale i výsledky, jste nejenom vzorně reprezentovali svoji armádu, ale hlavně jste opravdu důstojně uctili památku Vašich padlých vojáků.“ řekl velitel 41st CC americké armády kapitán Creel.